Jak możemy zautomatyzować pracę działu HR?

Automatyzacja w rekrutacji oraz HR

Wdrażamy systemy usprawniające obieg dokumentów kadrowych i automatyzujemy procesy rekrutacyjne.

Let's automate - automatyzacja firm i procesów

Na czym polega automatyzacja w rekrutacji oraz HR?

Praca działu HR składa się najczęściej z wielu powtarzalnych czynności – głównie w pracy z dokumentacją oraz w trakcie prowadzonych rekrutacji. Dzięki automatyzacji możemy przyspieszyć i uporządkować te procesy, a przy tym większość z nich oddać w ręce niezawodnego automatu.

Jak to działa? Wyobraź sobie, że w ramach jednej aplikacji Twoi pracownicy będą zarządzać całą dokumentacją, zarządzać satysfakcją pracowników, a także generować nowe umowy tylko jednym kliknięciem. Co więcej, takie rozwiązanie pozwala nam całkowicie zautomatyzować ścieżkę onboradingu i offboardingu, tak aby nie angażowała czasu pracowników działu HR.

Wdrożenie takiego systemu to także usprawnienie procesu rekrutacji na każdym etapie. Masz dość przeglądania setek CV, nadawania priorytetów i ręcznego wysyłania wiadomości do kandydatów? Automatyzacja zrobi to za Ciebie!

Jakie są możliwości automatyzacji w rekrutacji oraz HR?

Poniżej znajdziesz kilka gotowych przykładów automatyzacji, jakie możemy zaoferować Twojej firmie:

expand_more
Automatyczne prowadzenie rekrutacji

Poszukiwanie nowych pracowników to czasochłonny proces, który w dużej mierze idealnie nadaje się zautomatyzowania. Jak może to działać w praktyce?
  • Monitorowanie odpowiedzi: wszystkie odpowiedzi na ogłoszenie będą automatycznie monitorowane przez algorytm. System przetworzy, a następnie przygotuje podsumowanie z kluczowymi informacjami o kandydacie – na przykład jego doświadczenie, najważniejsze umiejętności, czy oczekiwania finansowe, a następnie prześle całość do przydzielonego rekrutera. To pozwala wstępnie przefiltrować kandydatury bez konieczności szczegółowego zagłębiania się w każde CV.
  • Sortowanie aplikacji i nadawanie priorytetów: po wdrożeniu automatyzacji aplikacje mogą być także sortowane przez system, który na podstawie wstępnej analizy i określonych wcześniej kryteriów, nada najlepszym kandydatom priorytet. O potencjalnych talentach rekruter zostanie poinformowany bezpośrednio w wiadomości e-mail, gdzie znajdzie pełną kandydaturę, jej podsumowanie oraz niezbędne dane kontaktowe.
  • Zautomatyzowana komunikacja z kandydatami: zarówno rekruter, jak i kandydat, będą automatycznie powiadamiani o wszystkich zmianach statusu aplikacji. Dzięki temu Twój zespół nie będzie musiał poświęcać czasu na monitorowanie komunikacji – system samodzielnie powiadomi pracowników na przykład o przesłaniu przez kandydata odpowiedzi na dodatkowe pytania. Co więcej, taka komunikacja działa dwustronnie. To oznacza, że zadania rekrutacyjne mogą być wysyłane automatyczne do wszystkich kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu.
expand_more
Onboarding na autopilocie

Zatrudnienie nowego pracownika to proces, który często wymaga przygotowania różnorodnych dokumentów, podpisania umów, zapewnienia dostępu do niezbędnych narzędzi i wprowadzenia go w bieżące projekty. Dzięki automatyzacji cały ten proces ograniczy się do kilku kliknięć – bez konieczności wymieniania kilkunastu wiadomości i drukowania mnóstwa papierów. Automatyzacja samoczynnie wygeneruje wszystkie niezbędne dokumenty, prześle je do odpowiednich osób, ułatwi ich podpisanie, następnie zarchiwizuje ich kopie w bezpiecznym miejscu i zaplanuje cykliczne wynagrodzenie. Taki system oznacza dla większych firm całe godziny oszczędności – zwłaszcza w dziale księgowo-kadrowym.
expand_more
Zautomatyzowany offboarding

W przypadku konieczności pożegnania się z pracownikiem automatyzacja zajmie się wszystkimi kwestiami organizacyjnymi. System automatycznie zadba o całą dokumentację, przekaże pozostawione zadania odpowiednim działom i anuluje dostępy do aplikacji. Co więcej, automatyzacja obsłuży także proces zwrotu firmowego sprzętu. Dzięki temu cały offboarding przebiegnie zgodnie z najwyższymi standardami, a przy tym nie będzie angażować Twoich pracowników, co oznacza oszczędność czasu i zasobów.
expand_more
Zarządzanie czasem pracy

Ręczne śledzenie czasu pracy to zadanie, które często prowadzi do powstawania błędów, a przy tym zajmuje cenny czas kadry zarządzającej. Co więcej, pomyłki w tej kwestii oznaczają nie tylko niepoprawne dane do analityki, ale mogą też powodować straty finansowe – na przykład w projektach, gdzie klienci rozliczani są na podstawie stawki godzinowej lub w różnego rodzaju abonamentach. Rozwiązaniem tego problemu jest automatyzacja zarządzania czasem pracy. Taki system przyspiesza cały proces, eliminuje możliwość popełnienia błędu i dostarcza dużo dokładniejsze wyniki. Dodatkowo takie wdrożenie oznacza oszczędność czasu Twojej kardy zarządzającej, dzięki czemu pracownicy wysokiego szczebla mogą zająć się wyłącznie analizą generowanych automatycznie raportów i planowaniem działań zwiększających produktywność.
expand_more
Zautomatyzowane zarządzanie urlopami

Zarządzanie firmowymi urlopami to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy korzysta się z klasycznego kalendarza. Dzięki wdrożeniu automatyzacji cały ten proces stanie się nie tylko prostszy, ale także bardziej efektywny. Wdrożenie dedykowanego systemu pozwoli zbierać wszystkie prośby pracowników w jednym miejscu i raz na zawsze zakończy organizacyjny chaos przed wakacjami i świętami. Menedżerowie będą mogli szybko i sprawnie akceptować prośby o urlop w zaledwie kilka sekund i nie stracą cennego czasu na manualne dopasowywanie kalendarzy. Ponadto algorytm automatycznie poinformuje dział kadr i księgowość o udzielonych urlopach, eliminując konieczność ręcznego przekazywania informacji. Automatyzacja zarządzania urlopami to także korzyści dla pracowników, gdyż od teraz będą mogli wysyłać wnioski przez wygodny formularz, zamiast drukować podania lub wysyłać wiadomości do przełożonych. Project manager będzie mógł spojrzeć na nakładające się urlopy w najbliższym czasie i na tej podstawie dobrać osoby do projektu oraz rozplanować prace.
expand_more
Monitorowanie firmowych kosztów

Zgłaszanie firmowych wydatków za pośrednictwem wiadomości e-mail może prowadzić do istnego bałaganu, a przy tym często generuje błędy przy klasyfikowaniu kosztów. Rozwiązaniem tego problemu jest dedykowany system automatyzacji sprawiający, że cały proces staje się szybszy, łatwiejszy w obsłudze i bardziej efektywny. Jak to działa? Przejrzysty dashboard umożliwia uprawnionym pracownikom przesyłanie faktur kosztowych, które są automatycznie pobierane, przeanalizowane, katalogowane i przesłane do księgowości. To oznacza, że cały proces odbywa się bez angażowania innych pracowników, eliminując przy tym ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu. Na koniec każdego miesiąca menedżer lub dyrektor otrzyma szczegółowe podsumowanie i analizę wszystkich firmowych wydatków, co przekłada się na łatwiejszą kontrolę firmowych finansów.
expand_more
Jeden system do obsługi dokumentów

Liczba dokumentów generowanych nawet przez niewielkie firmy może przytłaczać. Aby się w tym odnaleźć, proponujemy dedykowany system automatyzacji całego obiegu dokumentacji. Jak takie rozwiązanie usprawni działanie Twojej firmy? Dedykowane dashboardy i kryjące się za nimi algorytmy to przede wszystkim sposób na to, aby zgromadzić wszystkie firmowe dokumenty w jednym miejscu, a co za tym idzie ułatwić ich wyszukiwanie i zarządzanie. Kolejne korzyści dotyczą postępowania z różnymi rodzajami dokumentów. Każda ścieżka może zostać zaprojektowana indywidualnie i brać pod uwagę poszczególne etapy obiegu – na przykład opis merytoryczny faktury kosztowej i późniejszą akceptację przełożonego. Co ważne, każdy z etapów będzie odbywał się automatycznie i ograniczy się najczęściej do pojedynczego kliknięcia. W ten sposób obieg firmowego dokumentu skraca się do minimum, a przy tym staje się odporny na ludzkie błędy – w tym usunięcie ważnych informacji. W ten sposób Twoi pracownicy mogą skupić się na naprawdę ważnych zadaniach, zamiast codziennie zapisywać, analizować i przesyłać dalej pliki w PDF.
expand_more
Customowe automatyzacje dopasowane do potrzeb klienta

Powyższe przykłady to dla Ciebie za mało? Nie znalazłeś tam automatyzacji, która rozwiąże Twoje problemy w rekrutacji i HR? Pamiętaj o tym, że każdą naszą współpracę rozpoczynamy od przeprowadzenia dokładnego mapowania procesów biznesowych i dopiero na podstawie tej analizy projektujemy automatyzacje dostosowane do konkretnych wymagań.Oczywiście są to tylko przykłady naszych wdrożeń, które mają pokazać niektóre z korzyści automatyzacji w HR i rekrutacji. Na tym jednak możliwości się nie kończą. Każdą współpracę zaczynamy od przeprowadzenia dokładnej analizy biznesowej i mapowania procesów, a dzięki temu, zamiast pracować na szablonowych rozwiązaniach, możemy zaprojektować automatyzacje dostosowane do charakterystyki Twojej firmy.

Nie wiesz od czego zacząć?

Powtarzalne czynności, nietypowe procesy oraz ogromne liczby danych – aby je zautomatyzować musisz tylko wiedzieć co Cię blokuje, a my zajmiemy się resztą!

Automatyzacja w rekrutacji i HR – początek współpracy

Każda firma jest inna, dlatego przykładamy dużą wagę do dokładnego poznania charakterystyki danego biznesu – zwłaszcza rządzących nim procesów i schematów. Zanim rozpoczniemy jakąkolwiek współpracę, oferujemy bezpłatną konsultację, podczas której wstępnie identyfikujemy problemy i sugerujemy pierwsze rozwiązania.

Następnie nasz analityk biznesowy przystępuje do dokładnego mapowania procesów firmowych. Na podstawie zgromadzonych informacji proponujemy konkretne automatyzacje, wskazujemy procesy do zlikwidowania oraz prezentujemy narzędzia mające usprawnić działanie Twojej firmy.


Jaki jest koszt wdrożenia automatyzacji w HR?

Tak naprawdę wdrożenie automatyzacji w Twojej firmie jest zupełnie darmowe. Brzmi jak piękne marketingowe hasło, ale taka jest rzeczywistość. Automatyzacja pozwala na samoistne wykonywanie w tle zadań, które dotychczas angażowały Twój zespół. To czynności, które już wcześniej wymagały Twojej inwestycji. Dlatego decydując się na automatyzację nie wydajesz więcej, nie wydzielasz nowej części w budżecie, a operujesz pieniędzmi, które i tak były w obiegu. Różnica jest taka, że tutaj w dłuższej perspektywie oszczędzasz mnóstwo środków.

O jakich kosztach zatem mówimy? Pracujemy z klientami w modelu abonamentowym, który nazywamy AaaS = Automation as a Service. Po dokładnej analizie Twoich procesów dobieramy najbardziej efektywną liczbę godzin, która pozwoli na sprawne automatyzowanie Twojej firmy. W ramach ustalonego limitu nasz zespół rozpoczyna pracę nad wdrożeniem odpowiednich systemów i narzędzi, zastępujących ręczne, powtarzalne czynności.

Koszt miesięcznej współpracy zależy od ilości godzin - najniższe stawki zaczynają się już od 3 000 zł miesięcznie, a większe projekty mogą sięgać nawet 30 000 PLN. W ramach jednej kwoty zyskujesz zewnętrzny zespół od automatyzacji, m.in. analityków, UX designerów, specjalistów technicznych oraz konsultantów biznesowych. Miesięczne rozliczenie umożliwia nam reagować na Twoje aktualne potrzeby i pozwala na elastyczność.

Chcesz wycenić wdrożenie automatyzacji w Twojej firmie i dowiedzieć się jak może wyglądać współpraca? Zapraszamy na bezpłatną konsultację! W czasie krótkiej rozmowy wstępnie poznamy Twoje potrzeby i zaproponujemy konkretne rozwiązania.


Wyceń automatyzację w rekrutacji i HR

Koniec ręcznej pracy z dokumentami! Chcesz poznać wycenę Twojej automatyzacji w administracji? Porozmawiajmy o kosztach zautomatyzowania konkretnych procesów podczas bezpłatnej konsultacji!
LET'S AUTOMATE THE WORLD

Zadowoleni klienci

Długofalowe korzyści dla naszych klientów to nasz najwyższy priorytet. Sprawiamy, że mogą osiągać ponadprzeciętne wyniki biznesowe – bez ograniczeń i wykonywania zbędnych, powtarzalnych zadań. Co oni sami sądzą o współpracy z Let’s automate?

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Let's automate chcąc zautomatyzować najbardziej powtarzalne procesy w firmie. Od samego początku mieliśmy bardzo dobry kontakt z naszym opiekunem, który bardzo szybko reagował na wszystkie propozycje i zmiany. Mieliśmy też pełne wsparcie w mapowaniu procesów. To co cenię najbardziej to efekt końcowy czyli prostota rozwiązań, które bardzo ułatwiły nam codzienną pracę. Serdecznie polecam współpracę z Let’s automate.

GetSales - logo
Katarzyna Narczyk
Wiceprezes Zarządu
GetSales Group sp. z o. o.

Współpraca z Let’s automate to czysta przyjemność. Dawno nie poznałem tak dobrze obeznanych ludzi w swojej branży. Firma wzbudziła we mnie zaufanie po kilku minutach rozmowy i wiedziałem, że podejmę z nimi współpracę. Każdy etap dokładnie opisany i przedstawiony, przez cały okres współpracy mieliśmy bardzo dobry i szybki kontakt. Odzyskałem wiele czasu, który do tej pory marnowałem na manualne czynności.
Szczerze polecam.

Knopek Pełną Gębą - logo
Łukasz Konopka
LET'S AUTOMATE THE WORLD

Czy automatyzacja jest dla Ciebie?

Zdecydowanie tak! Skąd ta pewność? Automatyzacja procesów biznesowych sprawdzi się wszędzie tam, gdzie Ty lub Twoi pracownicy stale musicie powtarzać te same czynności – na przykład w pracy z danymi, sprzedaży lub administracji.

Uważasz, że Twoja firma bazuje na tak specyficznych procesach, że to nie może się udać? Pamiętaj o tym, że każda nasza współpraca zaczyna się od od dokładnej analizy procesów biznesowych, a to oznacza, że nie proponujemy gotowych rozwiązań, a projektujemy je pod konkretne wymagania.

Wyceń automatyzację

Powtarzalne procesy

Sprzedaż, księgowość i obsługa klienta przypominają schematyczną pracę robota? Pracownicy nie mogą rozwinąć skrzydeł?

Problemy organizacyjne

W procesach pojawia się chaos? Komunikacja między pracownikami jest nieefektywna? Wciąż pojawiają się konflikty w kalendarzach?

Praca na dużej liczbie danych

Praca na danych przyprawia Cię o ból głowy? Więcej tam klikania, niż analizowania? Uporządkujemy to za Ciebie, a Ty skupisz się na poprawianiu wyników!

Dynamiczne skalowanie

Rozwój firmy wiąże się z koniecznością zatrudniania nowych pracowników administracyjnych? Stajesz się firmą rekrutacyjną? Zaoszczędź dzięki automatyzacji.

Infakt, Dropbox, Excel i wiele innych. Różne programy – wspólny mianownik

Nasze automatyzacje współpracują ze wszystkimi narzędziami i usługami wykorzystywanymi do obsługi firm. Chmury, magazyny, CRMy – mamy na to wszystko sprawdzone sposoby!

Programy, które łączy automatyzacja
DARMOWA KONSULTACJA

Porozmawiajmy
o automatyzacji w Twojej firmie!

Powiedz nam o swojej działalności, procesach i potrzebach, a my podpowiemy jak automatyzacja może wesprzeć codzienną pracę Twojego zespołu.

Wyjaśnimy Ci jakie są możliwości, jak działamy i odpowiemy na wszystkie pytania. Po wypełnieniu formularza Bartek skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Bartek Matablewski
New Business Manager
Mikołaj Płonka
New Business Manager
Adres email
Numer telefonu
Temat rozmowy
Administratorem danych wprowadzonych do formularza jest Let's automate sp. z o.o. Dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i udzielenia odpowiedzi na pytania. Więcej informacji o przysługujących prawach i zasadach przetwarzania danych, dostępne jest w polityce prywatności.
Dziękujemy za zgłoszenie!
Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie 🎉
Oops! Coś poszło nie tak