Jak możemy zautomatyzować pracę działu HR?

Automatyzacja w rekrutacji oraz HR

Wdrażamy systemy usprawniające obieg dokumentów kadrowych i automatyzujemy procesy rekrutacyjne.

Let's automate - automatyzacja firm i procesów

Na czym polega automatyzacja w rekrutacji oraz HR?

Praca działu HR składa się najczęściej z wielu powtarzalnych czynności – głównie w pracy z dokumentacją oraz w trakcie prowadzonych rekrutacji. Dzięki automatyzacji możemy przyspieszyć i uporządkować te procesy, a przy tym większość z nich oddać w ręce niezawodnego automatu.

Jak to działa? Wyobraź sobie, że w ramach jednej aplikacji Twoi pracownicy będą zarządzać całą dokumentacją, zarządzać satysfakcją pracowników, a także generować nowe umowy tylko jednym kliknięciem. Co więcej, takie rozwiązanie pozwala nam całkowicie zautomatyzować ścieżkę onboradingu i offboardingu, tak aby nie angażowała czasu pracowników działu HR.

Wdrożenie takiego systemu to także usprawnienie procesu rekrutacji na każdym etapie. Masz dość przeglądania setek CV, nadawania priorytetów i ręcznego wysyłania wiadomości do kandydatów? Automatyzacja zrobi to za Ciebie!

Jakie są możliwości automatyzacji w rekrutacji oraz HR?

Poniżej znajdziesz kilka gotowych przykładów automatyzacji, jakie możemy zaoferować Twojej firmie:

expand_more
Automatyczne prowadzenie rekrutacji

Poszukiwanie nowych pracowników to czasochłonny proces, który w dużej mierze idealnie nadaje się zautomatyzowania. Jak może to działać w praktyce?
  • Dodawanie ogłoszeń: za pośrednictwem jednego dashboardu rekruter doda ogłoszenia na różnych platformach, co zwiększy szanse znalezienia odpowiedniego pracownika, a przy tym zaoszczędzi sporo czasu.
  • Monitorowanie ogłoszeń: system będzie samodzielnie monitorował wszystkie ogłoszenia i powiadamiał o zbliżających się terminach wygaśnięcia lub odnowienia. Dzięki temu rekruterzy mają czas na wprowadzenie zmian i ulepszenie oferty, zanim trafi ona do większej liczby kandydatów.
  • Monitorowanie odpowiedzi: każda odpowiedź na ogłoszenie trafi do odpowiedniej osoby, która otrzyma powiadomienie wraz z podsumowaniem kandydatury i niezbędnymi danymi kontaktowymi.
  • Sortowanie aplikacji i nadawanie priorytetów: aplikacje zostaną automatycznie posortowane, a system na podstawie wstępnej analizy i określonych wcześniej kryteriów nada najlepszym kandydatom priorytet.
  • Zautomatyzowana komunikacja z kandydatami: na każdym etapie poszukiwań nowego pracownika, zarówno rekruter, jak i kandydat, będą automatycznie powiadamiani o statusie aplikacji – na przykład poprzez spersonalizowaną wiadomość SMS.
expand_more
Onboarding na autopilocie

Zatrudnienie nowego pracownika wiąże się z koniecznością przygotowania pakietu dokumentów, podpisania ich, udzielenia dostępu do narzędzi oraz wdrożenia w projekty. To wszystko odbędzie się automatycznie – bez konieczności wymieniania kilkunastu wiadomości i drukowania sterty dokumentów.
expand_more
Zautomatyzowany offboarding

W przypadku konieczności pożegnania się z pracownikiem, system automatycznie zadba o całą dokumentację, przekaże pozostawione zadania do odpowiednich działów i anuluje dostęp do wykorzystywanych narzędzi.
expand_more
Zarządzanie czasem pracy

Ręczne śledzenie czasu pracy generuje wiele błędów, a przy tym bywa wyjątkowo angażujące dla kadry zarządzającej. Automatyzacja przyspieszy cały proces i sprawi, że pomiary staną się dużo dokładniejsze.
expand_more
Zautomatyzowane zarządzanie urlopami

Dogranie kalendarza urlopów to nie lada wyzwanie przy prowadzeniu klasycznego kalendarza. Wdrożenie automatyzacji pozwala zebrać wszystkie prośby pracowników w jednym miejscu, a menedżerowie mogą je akceptować w kilka sekund. O wszystkich udzielonych urlopach automatycznie informowany jest też dział kadr i księgowość.
expand_more
Monitorowanie firmowych kosztów

Zgłaszanie firmowych wydatków za pośrednictwem wiadomości e-mail często prowadzi do istnego bałaganu i błędów przy klasyfikowaniu kosztów. Da się to jednak łatwo zautomatyzować – za pomocą dashboardu każdy pracownik prześle faktury kosztowe, które zostaną przeanalizowane, skatalogowane i przesłane do księgowości. Na koniec miesiąca menedżer lub dyrektor otrzyma szczegółowe podsumowanie i analizę wydatków.
expand_more
Jeden system do obsługi dokumentów

Lliczba dokumentów generowanych nawet przez niewielkie firmy może przytłaczać. Aby się w tym odnaleźć, proponujemy automatyzację całego obiegu dokumentów. Jeden system obsłuży umowy pracownicze, wypłaty, poufne informacje, faktury i raporty. Każdy dokument dostępny będzie w kilka sekund – bez konieczności drukowania, ani przeglądania kilkunastu segregatorów.
expand_more
Customowe automatyzacje dopasowane do potrzeb klienta

Powyższe przykłady to dla Ciebie za mało? Nie znalazłeś tam automatyzacji, która rozwiąże Twoje problemy w rekrutacji i HR? Pamiętaj o tym, że każdą naszą współpracę rozpoczynamy od przeprowadzenia dokładnego mapowania procesów biznesowych i dopiero na podstawie tej analizy projektujemy automatyzacje dostosowane do konkretnych wymagań.Oczywiście są to tylko przykłady naszych wdrożeń, które mają pokazać niektóre z korzyści automatyzacji w HR i rekrutacji. Na tym jednak możliwości się nie kończą. Każdą współpracę zaczynamy od przeprowadzenia dokładnej analizy biznesowej i mapowania procesów, a dzięki temu, zamiast pracować na szablonowych rozwiązaniach, możemy zaprojektować automatyzacje dostosowane do charakterystyki Twojej firmy.

Nie wiesz od czego zacząć?

Powtarzalne czynności, nietypowe procesy oraz ogromne liczby danych – aby je zautomatyzować musisz tylko wiedzieć co Cię blokuje, a my zajmiemy się resztą!

Automatyzacja w rekrutacji i HR – początek współpracy

Każda firma jest inna, dlatego przykładamy dużą wagę do dokładnego poznania charakterystyki danego biznesu – zwłaszcza rządzących nim procesów i schematów. Zanim rozpoczniemy jakąkolwiek współpracę, oferujemy bezpłatną konsultację, podczas której wstępnie identyfikujemy problemy i sugerujemy pierwsze rozwiązania.

Następnie nasz analityk biznesowy przystępuje do dokładnego mapowania procesów firmowych. Na podstawie zgromadzonych informacji proponujemy konkretne automatyzacje, wskazujemy procesy do zlikwidowania oraz prezentujemy narzędzia mające usprawnić działanie Twojej firmy.


Jaki jest koszt wdrożenia automatyzacji w HR?

Tak naprawdę wdrożenie automatyzacji w Twojej firmie jest zupełnie darmowe. Brzmi jak piękne marketingowe hasło, ale taka jest rzeczywistość. Automatyzacja pozwala na samoistne wykonywanie w tle zadań, które dotychczas angażowały Twój zespół. To czynności, które już wcześniej wymagały Twojej inwestycji. Dlatego decydując się na automatyzację nie wydajesz więcej, nie wydzielasz nowej części w budżecie, a operujesz pieniędzmi, które i tak były w obiegu. Różnica jest taka, że tutaj w dłuższej perspektywie oszczędzasz mnóstwo środków.

O jakich kosztach zatem mówimy? Pracujemy z klientami w modelu abonamentowym, który nazywamy AaaS = Automation as a Service. Po dokładnej analizie Twoich procesów dobieramy najbardziej efektywną liczbę godzin, która pozwoli na sprawne automatyzowanie Twojej firmy. W ramach ustalonego limitu nasz zespół rozpoczyna pracę nad wdrożeniem odpowiednich systemów i narzędzi, zastępujących ręczne, powtarzalne czynności.

Koszt miesięcznej współpracy zależy od ilości godzin - najniższe stawki zaczynają się już od 3 000 zł miesięcznie, a większe projekty mogą sięgać nawet 30 000 PLN. W ramach jednej kwoty zyskujesz zewnętrzny zespół od automatyzacji, m.in. analityków, UX designerów, specjalistów technicznych oraz konsultantów biznesowych. Miesięczne rozliczenie umożliwia nam reagować na Twoje aktualne potrzeby i pozwala na elastyczność.

Chcesz wycenić wdrożenie automatyzacji w Twojej firmie i dowiedzieć się jak może wyglądać współpraca? Zapraszamy na bezpłatną konsultację! W czasie krótkiej rozmowy wstępnie poznamy Twoje potrzeby i zaproponujemy konkretne rozwiązania.


Wyceń automatyzację w rekrutacji i HR

Koniec ręcznej pracy z dokumentami! Chcesz poznać wycenę Twojej automatyzacji w administracji? Porozmawiajmy o kosztach zautomatyzowania konkretnych procesów podczas bezpłatnej konsultacji!
LET'S AUTOMATE THE WORLD

Zadowoleni klienci

Długofalowe korzyści dla naszych klientów to nasz najwyższy priorytet. Sprawiamy, że mogą osiągać ponadprzeciętne wyniki biznesowe – bez ograniczeń i wykonywania zbędnych, powtarzalnych zadań. Co oni sami sądzą o współpracy z Let’s automate?

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Let's automate chcąc zautomatyzować najbardziej powtarzalne procesy w firmie. Od samego początku mieliśmy bardzo dobry kontakt z naszym opiekunem, który bardzo szybko reagował na wszystkie propozycje i zmiany. Mieliśmy też pełne wsparcie w mapowaniu procesów. To co cenię najbardziej to efekt końcowy czyli prostota rozwiązań, które bardzo ułatwiły nam codzienną pracę. Serdecznie polecam współpracę z Let’s automate.

GetSales - logo
Katarzyna Narczyk
Wiceprezes Zarządu
GetSales Group sp. z o. o.

Współpraca z Let’s automate to czysta przyjemność. Dawno nie poznałem tak dobrze obeznanych ludzi w swojej branży. Firma wzbudziła we mnie zaufanie po kilku minutach rozmowy i wiedziałem, że podejmę z nimi współpracę. Każdy etap dokładnie opisany i przedstawiony, przez cały okres współpracy mieliśmy bardzo dobry i szybki kontakt. Odzyskałem wiele czasu, który do tej pory marnowałem na manualne czynności.
Szczerze polecam.

Knopek Pełną Gębą - logo
Łukasz Konopka
LET'S AUTOMATE THE WORLD

Czy automatyzacja jest dla Ciebie?

Zdecydowanie tak! Skąd ta pewność? Automatyzacja procesów biznesowych sprawdzi się wszędzie tam, gdzie Ty lub Twoi pracownicy stale musicie powtarzać te same czynności – na przykład w pracy z danymi, sprzedaży lub administracji.

Uważasz, że Twoja firma bazuje na tak specyficznych procesach, że to nie może się udać? Pamiętaj o tym, że każda nasza współpraca zaczyna się od od dokładnej analizy procesów biznesowych, a to oznacza, że nie proponujemy gotowych rozwiązań, a projektujemy je pod konkretne wymagania.

Wyceń automatyzację

Powtarzalne procesy

Sprzedaż, księgowość i obsługa klienta przypominają schematyczną pracę robota? Pracownicy nie mogą rozwinąć skrzydeł?

Problemy organizacyjne

W procesach pojawia się chaos? Komunikacja między pracownikami jest nieefektywna? Wciąż pojawiają się konflikty w kalendarzach?

Praca na dużej liczbie danych

Praca na danych przyprawia Cię o ból głowy? Więcej tam klikania, niż analizowania? Uporządkujemy to za Ciebie, a Ty skupisz się na poprawianiu wyników!

Dynamiczne skalowanie

Rozwój firmy wiąże się z koniecznością zatrudniania nowych pracowników administracyjnych? Stajesz się firmą rekrutacyjną? Zaoszczędź dzięki automatyzacji.

Infakt, Dropbox, Excel i wiele innych. Różne programy – wspólny mianownik

Nasze automatyzacje współpracują ze wszystkimi narzędziami i usługami wykorzystywanymi do obsługi firm. Chmury, magazyny, CRMy – mamy na to wszystko sprawdzone sposoby!

Programy, które łączy automatyzacja
DARMOWA KONSULTACJA

Porozmawiajmy
o automatyzacji w Twojej firmie!

Powiedz nam o swojej działalności, procesach i potrzebach, a my podpowiemy jak automatyzacja może wesprzeć codzienną pracę Twojego zespołu.

Wyjaśnimy Ci jakie są możliwości, jak działamy i odpowiemy na wszystkie pytania. Po wypełnieniu formularza Bartek skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Bartek Matablewski - New Business Manager w Let's automate

Bartek Matablewski

New Business Manager
Adres email
Numer telefonu
Temat rozmowy
Administratorem danych wprowadzonych do formularza jest Let's automate sp. z o.o. Dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i udzielenia odpowiedzi na pytania. Więcej informacji o przysługujących prawach i zasadach przetwarzania danych, dostępne jest w polityce prywatności.
Dziękujemy za zgłoszenie!
Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie 🎉
Oops! Coś poszło nie tak