Dashboardy i automatyzacja – jak mogą pomóc Twojej firmie?

Dashboardy i automatyzacja – jak mogą pomóc Twojej firmie?

Wszechobecna digitalizacja to przede wszystkim możliwość wykorzystywania narzędzi firmowych, które ułatwiają prowadzenie biznesu i zwiększają jego skuteczność. Jednak za tym wszystkim kryje się drugie dno – wciąż rosnące ilości gromadzonych danych i coraz większa liczba przydatnych aplikacji, tak naprawdę coraz bardziej rozpraszają Twoją uwagę. Praca na kilku aplikacjach wymaga ciągłego przełączania się między różnymi interfejsami i zabiera coraz więcej czasu. Jak sobie z tym poradzić?

Dokumenty i aplikacje, czyli cichy wróg efektywności

Dobrze wiemy, że ciągłe przeklikiwanie się między dokumentami i aplikacjami to wróg efektywności. Zamiast skupić się na rozwoju biznesu, musisz tracić czas na obsługę różnych platform i programów?

Wyobraź sobie, że wszystkie narzędzia, dokumenty i tworzone raporty mogą być ze sobą połączone i dostępne w jednym miejscu! Co więcej, system podzielisz na mniejsze części, a dostęp do nich przyznasz zgodnie z uprawnieniami i zadaniami pracowników. Brzmi dobrze? Zobacz zatem, jak możemy usprawnić Twoją firmę i zaoszczędzić setki godzin w skali miesiąca!

Automatyzacja + dashboard = efektywność²

Automatyzacja procesów biznesowych oznacza oddelegowanie powtarzalnych czynności w ręce zaprojektowanego pod kątem Twoich potrzeb systemu. Nasze wdrożenia dzielimy na sześć głównych kategorii automatyzacji w:

 • sprzedaży i marketingu,
 • obsłudze klienta,
 • administracji,
 • rekrutacji oraz HR,
 • pracy z danymi,
 • nietypowych procesach i wykorzystaniu AI.


Co je łączy? Pierwszą i najważniejszą korzyścią wdrożenia automatyzacji są setki godzin oszczędności dla Twoich pracowników, a co za tym idzie, dla całej firmy. Mimo iż automatyzacja może wydawać się czymś skomplikowanym, to dla Ciebie i Twoich pracowników wszystkie procesy ukryte będą pod estetycznym i funkcjonalnym interfejsem użytkownika, czyli tytułowym dashboardem.

Wdrożenie automatyzacji wraz z customowym dashboardem pozwala nam połączyć ze sobą różne procesy i aplikacje w jednym miejscu, a także przeprogramować sposób pracy z danymi – w tym ich gromadzenie, analizowanie, raportowanie i prognozowanie. Wszystkie te czynności mogą dziać się automatycznie, a Tobie pozostanie tylko monitorowanie pojawiających się informacji w centrum zarządzania!

Czym są dashboardy w automatyzacji?

Customowy dashboard to inaczej interfejs aplikacji, który ma w przyjemny i czytelny sposób prezentować zgromadzone dane i wywoływać zaprojektowane czynności – na przykład poprzez kliknięcie lub proste „przeciągnij i upuść”. To właśnie tam wyświetlają się automatycznie wygenerowane podsumowania, raporty oraz prognozy. Co ważne, źródła danych są praktycznie nieograniczone, a jednym dashboardzie łączymy dane z arkuszy kalkulacyjnych, baz danych i różnych aplikacji.

Warto dodać, że wygląd takiego panelu możemy dowolnie dostosowywać, zarówno pod kątem Twoich wymagań, jak i zadań wykonywanych przez konkretne działy. Dzięki temu w Twojej firmie nikt już więcej nie musiał analizować kilkunastu arkuszy kalkulacyjnych naraz.

Czym różnią się dashboardy od raportów?

Poniekąd dashboardy i raporty mają to samo zadanie – prezentują w czytelny sposób zgromadzone dane, wnioski i prognozy. Główna różnica polega na tym, że dashboard daje nam nieporównywalnie więcej możliwości. Oto kilka z nich:

 • Dashboardy wyręczają Cię w generowaniu raportów. Analiza danych dzieje się automatycznie i sprawia, że nie musisz już więcej monitorować źródeł, wprowadzać ręcznie informacji i aktualizować arkuszy.
 • Zgromadzone dane prezentowane są na czytelnych wykresach, które możesz filtrować i dostosowywać do swoich wymagań. Co więcej, dashboard aktualizuje dane w czasie rzeczywistym 24 godziny na dobę.
 • Dashboard to nie tylko miejsce do analizy danych, ale także centrum sterowania automatyzacją. W ten sposób wywołasz różne akcje – na przykład wczytasz dane z kilku plików za pomocą prostego „przeciągnij i upuść”. System sam je odczyta, skataloguje i zaprezentuje w czytelnej formie.
 • Zautomatyzowana praca z raportami. Te po automatycznym wygenerowaniu mogą być przesyłane pod wskazane adresy. Stworzenie raportu możesz wywołać jednym kliknięciem lub ustawić cykliczną wysyłkę bezpośrednio na wskazany adres e-mail.

Gdzie dashboardy sprawdzają się najlepiej?

Dashbordy i automatyzacja to rozwiązanie stworzone z myślą o pracy z wszelkiego rodzajami danymi – wprowadzaniem, analizą i raportowaniem. Panel użytkownika łączy w sobie różne dokumenty i aplikacje w jednym miejscu, dzięki czemu informacje o sprzedaży, efektywności działań marketingowych, czy wydajności pracowników sprawdzisz w wygodnej formie. To oznacza koniec z ciągłym przeklikiwaniem się między oknami, a także szukaniem, otwieraniem i zamykaniem dokumentów.

Jak wdrożenie automatyzacji i dashboardów wpłynie na Twoją firmę?

Nasze automatyzacje wdrażane wraz z customowymi dashboardami znajdują zastosowanie w sprzedaży, marketingu, obsłudze klienta, a nawet rekrutacji i pracy działu HR. Jak to działa w praktyce i ile czasu pozwala zaoszczędzić? Za przykład niech nam posłuży jeden z ostatnich projektów. W firmie, która pracowała ręcznie na dokumentach zebranie wszystkich potrzebnych danych, ich przeanalizowanie i przygotowanie raportu zajmowało około dwóch tygodni. Nas system skrócił ten czas do… kilkunastu sekund.

Co jeszcze automatyzacja i dashboardy usprawnią w Twojej firmie? Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji!

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Customowe dashboardy pozwalają łatwo i szybko sprawdzać najważniejsze informacje w jednym miejscu. Nawet najbardziej skomplikowane dane i raporty mogą być prezentowane w przyjemnej dla oka formie. Dzięki temu nie będziesz musiał już przełączać się między różnymi oknami, a skupisz się na tym, co najważniejsze. Dodatkowo dashboardy umożliwiają tworzenie spersonalizowanych widoków dla poszczególnych działów i użytkowników. Poziomy dostępu dostosujesz do konkretnych zadań i uprawnień pracowników.

Usprawnienie zarządzania projektami i poprawa efektywności zespołu

Połączenie różnych aplikacji za pomocą jednego dashboardu znacznie ułatwia monitorowanie postępów w pracy nad poszczególnymi projektami. W ten sposób szybko wychwycisz ewentualne opóźnienia i skoordynujesz pracę całego zespołu w kilka sekund. Połączenie systemu z CRM pozwoli też na automatyczne informowanie klientów o postępach w realizacji ich usług lub etapach zamówienia.

Przyspieszenie procesu podejmowania decyzji dzięki dashboardom

Dashboard ułatwia pracę całej firmy, a przy tym jest też niezastąpionym narzędziem dla menedżerów i właścicieli firm. Nowa jakość pracy z danymi pozwala szybciej podejmować decyzje i wpływa na skuteczność działań kadry zarządzającej. W ramach jednego panelu użytkownika nie tylko wygenerujesz raporty w kilka sekund, ale też otrzymasz gotowe analizy i prognozy z propozycjami wprowadzenia konkretnych zmian.

Automatyzacja wspierana sztuczną inteligencją, wykorzystywana jest też do szybszej i skuteczniejszej identyfikacji trendów oraz korelacji, które umykają podczas pracy na wielu plikach. W pracy ręcznej, aby uzyskać ten sam efekt, musisz na to poświęcić wiele godzin – po zautomatyzowaniu procesów i wdrożeniu dashboardów analiza danych odbywa się bez angażowania Twojej uwagi.

Ograniczenie liczby błędów do minimum

Dashboard to też sposób na ograniczenie liczby popełnianych błędów, które przy wprowadzaniu danych ręcznie pojawiają się dość regularnie. Co więcej, automat sam zbierze wszystkie potrzebne informacje, a dzięki temu masz pewność, że żadne źródło cennych informacji nie zostanie pominięte.

Realna redukcja kosztów

Praca z dashboardami to także realne oszczędności. Gdy pracownicy przestaną wykonywać powtarzalne i żmudne czynności, będą mogli wykorzystać swój potencjał w kluczowych dla firmy procesach. Co więcej, automatyzacja rośnie razem z Twoją firmą, a przy tym ogranicza potrzebę rekrutowania nowych pracowników.

Zwiększenie satysfakcji klientów

Wdrożenie automatyzacji to nie tylko korzyści dla Twojej firmy, ale też sposób na zwiększenie zadowolenia aktualnych klientów. Po pierwsze, połączenie aplikacji do monitorowania przepływu pracy z CRM pozwala automatycznie informować klientów o postępach w realizacji zlecenia lub zakupu. Dodatkowo program sam wyśle ankiety z prośbą o ocenę współpracy, przetworzy zgromadzone dane, a sztuczna inteligencja wskaże obszary wymagające natychmiastowej poprawy.

Jak obniżyć koszty i zwiększyć efektywność pracy z wykorzystaniem dashboardów w firmie?

Wdrożenie automatyzacji i dashboardów to przede wszystkim klucz do poprawy efektywności pracy Twojego zespołu i przyspieszenia podejmowania decyzji biznesowych. Czy takie rozwiązanie zastąpi pracowników? Nie, automatyzacja ma wspierać Twój zespół – zwiększać efektywność pracy, ograniczać liczbę popełnianych błędów, oszczędzać czas i ułatwiać pracę z danymi.

W jakich biznesach dashboardy sprawdzą się najlepiej? Niezależnie od branży, charakterystyki Twojej firmy oraz liczby pracowników, automatyzacja usprawnia wszystkie procesy, w których pojawiają się:

 • obszerne bazy danych,
 • powtarzalne czynności,
 • problemy organizacyjne i komunikacyjne,
 • praca na wielu plikach i w różnych aplikacjach jednocześnie.


Chcesz porozmawiać o możliwościach wdrożenia automatyzacji i dashboardów w Twojej firmie? Wypełnij poniższy formularz i umów się na bezpłatną 30-minutową konsultację!

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Porozmawiajmy
o automatyzacji w Twojej firmie!

Powiedz nam o swojej działalności, procesach i potrzebach, a my podpowiemy jak automatyzacja może wesprzeć codzienną pracę Twojego zespołu.

Wyjaśnimy Ci jakie są możliwości, jak działamy i odpowiemy na wszystkie pytania. Po wypełnieniu formularza Bartek skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Bartek Matablewski
New Business Manager
Adres email
Numer telefonu
Temat rozmowy
Administratorem danych wprowadzonych do formularza jest Let's automate sp. z o.o. Dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i udzielenia odpowiedzi na pytania. Więcej informacji o przysługujących prawach i zasadach przetwarzania danych, dostępne jest w polityce prywatności.
Dziękujemy za zgłoszenie!
Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie 🎉
Oops! Coś poszło nie tak

Powiązane wpisy