Czy automatyzacja jest bezpieczna?

Czy automatyzacja jest bezpieczna?

Wdrażając nowoczesną technologię w procesy biznesowe, przedsiębiorca oczekuje przede wszystkim bezpiecznego podejścia. W firmie wykorzystywane są: potężna wiedza, dane, informacje, które posiadają bezcenną wartość i nie mają prawa dostać się w niepowołane ręce, ponieważ obrót nimi stanowi istotny element działania. Automatyzacja, jako nowoczesne rozwiązanie biznesowe, jest w pełni bezpieczna, o czym się przekonasz w dalszej części wpisu. Ludzie stojący za automatyzacją starają się ją po tym względem doskonalić, aby zyskać 100% zaufania przedsiębiorcy.

W jaki sposób automatyzacja dba o moje dane?

Szeroko pojęte dane, którymi operujesz w firmie, spokojnie mogą czuć się potraktowane przez automatyzację jak prawdziwe VIPy. Automatyzowanie procesów biznesowych opiera się na wykorzystaniu wyłącznie specjalistycznych programów, które są obowiązkowo wyposażone w szyfrowanie informacji. Takie rozwiązanie zapewnia poufność i maksymalne bezpieczeństwo.

Istotnym rodzajem danych są hasła, służące do logowania się do wewnętrznych systemów w firmie, stojące na czele najpilniej strzeżonych tajemnic służbowych. W tym przypadku kwestia bezpieczeństwa jest również priorytetowa. Kompleksową ochronę poufnych danych firmy w procesie automatyzacji zapewnia min. narzędzie Dashlane, które służy do bezpiecznego przechowywania i przekazywania haseł oraz jest wyposażone w nowoczesne algorytmy szyfrujące.        

Profesjonaliści od automatyzacji doskonale orientują się również w kwestiach prawnych, dotyczących ochrony danych. Wszystkie dane przekazane przez firmę w celu automatyzacji są chronione poprzez obustronne zawarcie umowy o poufności. Warto pamiętać, że w przypadku ujawnienia danych przez stronę umowy, zobowiązana jest ona do zapłaty kary, której kwota określona jest w postanowieniach umowy.

Czy proces automatyzacji przebiega w bezpieczny sposób?

Proces automatyzacji jest skomplikowany, ale z reguły sprowadza się do udzielenia dostępu do firmowych systemów w celu dokonania ustawień automatyzacji. To wszystko odbywa się wyłącznie na bezpiecznych zasadach:

  1. W początkowej fazie, kiedy specjaliści dokonują ustawień automatyzacji obowiązkowo potrzebują danych, służących do logowania się w wewnętrznych systemach firmy.
  2. Decydując się na automatyzację, przekazujesz potrzebne dane biznesowe w formie szyfrowanych formularzy.
  3. Dane mogą być odczytane przez specjalistów wyłącznie jeden raz i nie są przetrzymywane na serwerach firm świadczących usługi automatyzacji.
  4. Profesjonalne oprogramowanie szyfrujące gromadzi niezbędne informacje wyłącznie na czas konfiguracji.
  5. Dane niezbędne do wdrożenia automatyzacji nie odzwierciedlają rzeczywistych danych, za pomocą, których codziennie się logujesz do własnych zasobów. Udostępnione na rzecz automatyzacji firmowe konta mają wyłącznie charakter tymczasowy, co oznacza, że po ukończeniu procesu konfiguracji automatyzacji, konto zostaje całkowicie usunięte przez właściciela, a dostęp do niego całkowicie odebrany.
  6. Automatyzacja korzysta ze specjalnych protokołów (API), które posiadają zdolność parowania rozmaitych aplikacji w celu wymiany danych. Protokoły te są szyfrowane i całkowicie bezpieczne.

Czy sprawuję kontrolę nad procesem automatyzacji?

Jako przedsiębiorca sprawujesz kontrolę nad funkcjonowaniem firmy, dlatego w przypadku automatyzacji nie może być inaczej. Nad całym przebiegiem automatyzacji sprawujesz realną kontrolę. Możesz swobodnie ingerować na każdym etapie jej wdrożenia - zatrzymać czy modyfikować wszelkie procesy. Dodatkowo masz możliwość generowania obszernych raportów i śledzenia zaistniałych postępów. Automatyzacja, pozwalająca przedsiębiorcy na sprawowanie pełnej kontroli, oferuje tym samym bezpieczne działanie.

Czy automatyzacja jest bezpieczna w kontekście obsługi klienta

Fachowa i kompleksowa obsługa klienta decyduje o wizerunku firmy i jej pozycji konkurencyjnej.  Decydując się na automatyzację procesów biznesowych, nie musisz się obawiać, że spowoduje ona pogorszenie jakości świadczonych usług. Specjaliści, zajmujący się automatyzacją na co dzień stawiają na pierwszym miejscu potrzeby biznesowe, zapewniając bezpieczną obsługę klienta. Pamiętaj, że wyłącznie Ty sprawujesz realną kontrolę nad każdym etapem automatyzacji.

Automatyzację należy traktować w kategoriach partnera biznesowego, którego darzymy zaufaniem, któremu powierzamy firmowe dylematy i z którym znajdujemy wspólne rozwiązania. Zapewnienie przez automatyzację bezpieczeństwa stanowi solidną podstawę tej „relacji”.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Porozmawiajmy
o automatyzacji w Twojej firmie!

Powiedz nam o swojej działalności, procesach i potrzebach, a my podpowiemy jak automatyzacja może wesprzeć codzienną pracę Twojego zespołu.

Wyjaśnimy Ci jakie są możliwości, jak działamy i odpowiemy na wszystkie pytania. Po wypełnieniu formularza Bartek skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Bartek Matablewski - New Business Manager w Let's automate

Bartek Matablewski

New Business Manager
Adres email
Numer telefonu
Temat rozmowy
Administratorem danych wprowadzonych do formularza jest Let's automate sp. z o.o. Dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i udzielenia odpowiedzi na pytania. Więcej informacji o przysługujących prawach i zasadach przetwarzania danych, dostępne jest w polityce prywatności.
Dziękujemy za zgłoszenie!
Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie 🎉
Oops! Coś poszło nie tak

Powiązane wpisy