Czy automatyzacja jest bezpieczna?

Czy automatyzacja jest bezpieczna?

Wdrażając nowoczesną technologię w procesy biznesowe, przedsiębiorca oczekuje przede wszystkim bezpiecznego podejścia. W firmie wykorzystywane są: potężna wiedza, dane, informacje, które posiadają bezcenną wartość i nie mają prawa dostać się w niepowołane ręce, ponieważ obrót nimi stanowi istotny element działalności. Właśnie dlatego pytania o prywatność i dane osobowe w procesach automatyzacji są tak ważne.

Bezpieczeństwo w automatyzacji procesów biznesowych

Automatyzacja, jako nowoczesne rozwiązanie biznesowe, jest w pełni bezpieczna, o czym się przekonasz w dalszej części wpisu. Osoby odpowiedzialne za automatyzację nieustannie pracują nad jej doskonaleniem, dążąc do zdobycia i utrzymania pełnego zaufania ze strony przedsiębiorców. Dzięki temu możesz mieć pewność, że systemy automatyzacji procesów biznesowych są projektowane i rozwijane z najwyższą troską – nie tylko w celu wyeliminowania powtarzalnych czynności i oszczędności cennego czasu, ale też zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa w firmie.

Odporność systemów automatycznych: Jak automatyzacja dba o moje dane?

Szeroko pojęte dane, którymi operujesz w firmie, spokojnie mogą czuć się potraktowane przez automatyzację jak prawdziwe VIPy. Automatyzowanie procesów biznesowych opiera się na wykorzystaniu wyłącznie specjalistycznych programów wyposażonych obowiązkowo w zaawansowane szyfrowanie informacji. Aspekty bezpieczeństwa w automatyzacji obejmują wiele różnych elementów, a szyfrowanie danych to bez wątpienia jedno z nich. Takie rozwiązanie zapewnia poufność i maksymalne bezpieczeństwo – zarówno Twojego biznesu, jak i klientów, których dane dotyczą.

Automatyzacja a cyberbezpieczeństwo: Ochrona haseł

Wśród różnorodnych typów danych, jednym z kluczowych są hasła służące do logowania się w wewnętrznych systemach firmowych. To właśnie one stanowią pierwszą linię obrony dla najbardziej poufnych tajemnic służbowych. Oczywiście, w przypadku tak delikatnych informacji kwestia bezpieczeństwa jest również priorytetowa.

Jak połączyć ze sobą łatwy dostęp, eliminację ryzyka, jakie niesie za sobą czynnik ludzki, a przy tym zadbać o to, aby automatyzacja zadań była maksymalnie bezpieczna?

Wielowymiarową ochronę i bezpieczeństwo danych firmy w procesie automatyzacji zapewnia nam zaawansowane narzędzie o nazwie Dashlane. To praktyczne rozwiązanie do bezpiecznego przechowywania i przekazywania haseł. Dashlane wyposażono w najnowocześniejsze algorytmy szyfrujące, gwarantujące niezawodną ochronę każdego poufnego klucza dostępu.

Więcej o tym jak automatyzacja procesów biznesowych wpływa na bezpieczeństwo firmy, przeczytasz w poprzednim artykule!

Polityka bezpieczeństwa w automatyzacji: Ochrona prawna

Profesjonaliści automatyzujący procesy biznesowe doskonale orientują się nie tylko w kwestiach związanych z projektowaniem systemów, ale także znają od podszewki aspekty prawne dotyczące ochrony danych w nowych technologiach.

W przypadku procesów automatyzacyjnych każda przekazywana przez firmę informacja zostaje objęta kompleksową ochroną, zabezpieczającą jej poufność. Właśnie dlatego zasady bezpieczeństwa w automatyzacji wymuszają zawarcie obustronnej umowy o poufności, stanowiącej dodatkową warstwę zabezpieczeń. Warto pamiętać, że w przypadku ujawnienia danych przez stronę umowy, zobowiązana jest ona do zapłaty kary, której kwotę określają postanowienia umowy.

Czy proces automatyzacji przebiega w bezpieczny sposób?

Proces automatyzacji jest skomplikowany, ale z reguły sprowadza się jedynie do udzielenia dostępu do firmowych systemów w celu dokonania ustawień automatyzacji. To wszystko odbywa się wyłącznie na bezpiecznych zasadach:

  1. W początkowej fazie, kiedy specjaliści dokonują ustawień automatyzacji, obowiązkowo potrzebują danych do logowania się w wewnętrznych systemach firmy.
  2. Decydując się na automatyzację firmy, przekazujesz potrzebne dane biznesowe w formie szyfrowanych formularzy, zatem nie musisz obawiać się wycieku haseł.
  3. Dane mogą być odczytane przez specjalistów wyłącznie jeden raz i nie są przetrzymywane na serwerach firm świadczących usługi automatyzacji.
  4. Profesjonalne oprogramowanie szyfrujące gromadzi niezbędne informacje wyłącznie na czas konfiguracji.
  5. Informacje niezbędne do wdrożenia automatyzacji nie odzwierciedlają rzeczywistych danych, za pomocą których codziennie się logujesz do własnych zasobów. Udostępnione na rzecz automatyzacji firmowe konta mają wyłącznie charakter tymczasowy, co oznacza, że po ukończeniu procesu konfiguracji automatyzacji, konto zostaje całkowicie usunięte przez właściciela, a dostęp do niego całkowicie odebrany.
  6. Automatyzacja korzysta ze specjalnych protokołów (API), które posiadają zdolność parowania rozmaitych aplikacji w celu wymiany danych. Protokoły te są szyfrowane i całkowicie bezpieczne.

Czy automatyzacja procesów biznesowych ogranicza kontrolę?

Obawy o to, że automatyzacja procesów ograniczy kontrolę nad firmą, pojawiają się dość często. Czy słusznie? Zupełnie nie!

Jako przedsiębiorca nadzorujesz funkcjonowanie Twojej firmy, dlatego w przypadku automatyzacji nie może być inaczej – automatyzacja procesów przyspiesza biznes, ale przy tym pozostawia Ci kontrolę nad przebiegiem wszystkich działań. Niezależnie od tego, czy chcesz zatrzymać, dostosować czy modyfikować konkretne procesy automatyczne, decyzje należą do Ciebie. Możesz swobodnie ingerować na każdym etapie jej wdrożenia!

Dodatkowo, dzięki możliwości generowania obszernych raportów i monitorowaniu postępów, masz wgląd w całość procesu automatyzacji. To daje Ci jeszcze większą pewność, że Twoja firma działa w sposób bezpieczny i efektywny, a Ty masz pełną kontrolę nad jej funkcjonowaniem.

Automatyzacja a obsługa klienta: Bezpieczeństwo i jakość

Czy automatyzacja jest bezpieczna w kontekście obsługi klienta? To pytanie, które zadaje wielu przedsiębiorców, zdając sobie sprawę, że fachowa i kompleksowa obsługa klienta decyduje o wizerunku firmy. Jednak nie ma powodu do obaw. Decydując się na wdrożenie automatyzacji, nie musisz się obawiać, że spowoduje ona pogorszenie jakości świadczonych usług.

Specjaliści, zajmujący się automatyzacją na co dzień stawiają na pierwszym miejscu potrzeby biznesowe, zapewniając bezpieczną obsługę klienta. Pamiętaj, że wyłącznie Ty sprawujesz realną kontrolę nad każdym etapem automatyzacji. Co więcej, automatyzacja obsługi klientów momentalnie usprawnia cały proces, powodując przy tym, że zadowolenie konsumentów lub partnerów biznesowych momentalnie rośnie.

Więcej na ten temat przeczytasz we wpisie „Jakie korzyści niesie za sobą automatyzacja customer onboardingu?”.

Traktuj automatyzację procesów biznesowych, jak swojego partnera

Automatyzację należy traktować jako nowego partnera biznesowego – działającego w pełnej zgodzie z Twoimi oczekiwaniami, który stanie się sojusznikiem w rozwiązywaniu firmowych dylematów.

Kiedy automatyzacja procesów biznesowych staje się nieodłączną częścią organizacji, momentalnie otwiera się mnóstwo nowych możliwości. To jak partner biznesowy biorący na siebie ciężar optymalizacji biznesu, zapewnienia bezpieczeństwa, a także dbania o dane kontrahentów i pracowników.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak taki system może działać? Skorzystaj z poniższego formularza i umów się na bezpłatną konsultację!

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Porozmawiajmy
o automatyzacji w Twojej firmie!

Powiedz nam o swojej działalności, procesach i potrzebach, a my podpowiemy jak automatyzacja może wesprzeć codzienną pracę Twojego zespołu.

Wyjaśnimy Ci jakie są możliwości, jak działamy i odpowiemy na wszystkie pytania. Po wypełnieniu formularza Bartek skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Bartek Matablewski
New Business Manager
Adres email
Numer telefonu
Temat rozmowy
Administratorem danych wprowadzonych do formularza jest Let's automate sp. z o.o. Dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i udzielenia odpowiedzi na pytania. Więcej informacji o przysługujących prawach i zasadach przetwarzania danych, dostępne jest w polityce prywatności.
Dziękujemy za zgłoszenie!
Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie 🎉
Oops! Coś poszło nie tak

Powiązane wpisy